Založenie klubu dôchodcov

Areál materskej škôlky, 3. 6. 2016

V areáli MŠ bol slávnostne otvorený klub dôchodcov. Bol zriadený obcou v zmysle zákona č. 195/1998 Z.z. o sociálnej pomoci. Cieľom obce je pre našich dôchodcov utvárať priaznivé podmienky na záujmovú činnosť, kultúrnu činnosť a na udržiavanie fyzickej a psychickej aktivity občana, ktorý je poberateľom starobného dôchodku alebo občana s nepriaznivým zdravotným stavom. Klub dôchodcov je v našej obci kultúrno-spoločenským zariadením pre občanov vo vyššom veku. Snahou obce je, aby sa týmto občanom zabezpečili rôzne aktivity. Klub dôchodcov pre našich seniorov bol vytvorený i z toho dôvodu, aby ich chvíle odpočinku boli vždy krásne, vyplnené zaujímavými udalosťami, rôznou činnosťou a spoločenskou zábavou. Zdravé starnutie je výzva a neznamená koniec životnej aktivity a preto z tohto dôvodu seniori by sa aktivizovať pri svojich činnostiach, rozširovať svoje aktivity vo všetkých smeroch, nadväzovať priateľské vzťahy so svojimi rovesníkmi, ktorí majú rovnaké záujmy, vedia sa podporiť a poradiť. Z toho dôvodu obec, ako aj mladší občania im k tomu majú pomáhať, zohľadňovať ich záujmy a spríjemňovať jeseň života, ktorí si to svojou prácou, láskou k rodine a spoločnosti určite zaslúžili. Obec našim dôchodcom do budúcnosti praje, aby sa v klube pri svojich aktivitách cítili vždy spokojne a príjemne.

OBECNÉ ZASTUPITEĽSTVO

starosta obce Pavol Burda

poslanci a komisie

Pavel Petrík zástupca starostu